Amatör Spor Haftası başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası Isparta’da çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlanacak.

9 EKİM 2017 / Bahadır KODALOĞLU

Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl 09 – 15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri başlıyor.
Amatör Spor Haftası boyunca yapılan etkinliklerin amacı, halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmeleri, spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazandırmak, bunlara yönelik müsabakalar düzenlemek, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocukların, bağlı oldukları kulüplerin ve sporcularının halka tanıtılması, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulması. Ayrıca çocukların ve gençleri sporu sevdirmek kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, vatanını milletini seven sporcular olarak ülkemiz sporuna kazandırmak.

Bu amaç doğrultusunda Isparta’da Amatör Spor Haftası çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlanacak. Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Amatör Spor Haftası kapsamında hazırlıklarını tamamladı.

İL VE İLÇELERDE SPOR ETKİNLİKLERİ
İl ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda farklı branşlarda müsabakalar düzenlenecek. Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında il merkezinde Atletizm, Basketbol, Voleybol turnuvaları düzenlenecek. İlçelerde de çeşitli spor branşlarında müsabakalar yapılacak.

ÖDÜL TÖRENİ 13 EKİM’DE
“Amatör Spor Haftası” etkinlikleri çerçevesinde 13 Ekim 2017 Cuma günü saat 16:00 kapanış töreni düzenlenecek. 6 Mart Spor Salonunda düzenlenecek törende başarılı sporculara çeşitli ödüller, kulüplere ise yardımı yapılacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlanacak olan Amatör Spor Haftasına tüm Isparta halkını davet etti.