Atletizm’de ÇİFTE ŞAMPİYONLUK

İstanbul’da düzenlenen Turkcell Türkiye U16 (16 Yaş Altı) Salon Atletizm (Festivali) Şampiyonasında ilimiz, çifte şampiyonlukla yarışmaya damgasını vurdu.

22 OCAK 2018 / Bahadır KODALOĞLU
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası, 20-21 Ocak tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. 800’den fazla atletin katıldığı organizasyon, üç ayrı yaş kategorisinde düzenlendi.

Şampiyonaya Ispartalı atletlerde de ilimizi temsil etti. Turkcell Türkiye U16 (16 Yaş Altı) Salon Atletizm (Festivali) Şampiyonasında mücadele eden sporcumuz İrem Erol 1500 metrede 4.52’lik derecesiyle Türkiye Şampiyonu oldu. Gelecek vaat eden sporcumuz İrem Erol, yarışmalarda en büyük destekçisi ailesi ve antrenörü Bilge Gündüz olduğunu vurguladı.

Gülle Atma (3 kg) kategorisinde mücadele eden İl Müdürlüğü Antrenörü Serdar Demirci’nin öğrencisi Ceren Karadoğan ise 9.32’lik derecesiyle Türkiye Şampiyonu oldu.

Üç Adım Atlamada da ilimiz adına Türkiye dereceleri geldi. Bölgespor Kulübü sporcusu Süleyman Çelik, 10.79’lük derecesiyle Türkiye 5’ncisi oldu.  

Üç Adım Atlama kategorisinde mücadele eden diğer sporcumuz Tuana Havva Kara 9.98'lik derecesiyle Türkiye 5'ncisi oldu. 

Atletizm branşında sporcular ve antrenörlerin emeklerinin karşılığı her geçen gün aldıklarına vurgu yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, “İlimiz atletizm branşında her yıl önemli Türkiye dereceleri ile bizleri gururlandırıyor. Bu başarının mimarları antrenörlerimiz ve sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.