ANALİG Basketbol Kız Takımımız Yarı Finalde

.

12 MART 2018 / Bahadır KODALOĞLU
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Basketbol Çeyrek Final Grup Müsabakaları Karaman’da gerçekleştirildi. Grup Müsabakalarında üstün performans sergileyen Basketbol Kız Takımımız yarı finale yükseldi.

Sporun tabana yaygınlaştırılması ve kulüpler ile Milli Takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2013’ten beri uygulamaya koyulan Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) kapsamında düzenlenen Basketbol Çeyrek Final müsabakaları hafta sonu Karaman ilginde gerçekleştirildi.

Müsabakalarda 12’si kız toplam 24 takımdan 290 sporcu bir üst tura yükselme mücadelesi verdi.

Çekişmeli geçen karşılaşmalar sonunda Isparta İl Karması Basketbol Kız Takımımız bir üst tura çıkma başarısı elde ederek, yarı finale yükseldi.

Rakiplerinden 1-2 yaş küçük olmalarına rağmen başarılı performanslarıyla dikkat çeken ANALİG Basketbol Kız Takımımız, 6-8 Nisan 2018 tarihleri arasında Kütahya ilinde gerçekleştirilecek yarı final müsabakalarında ilimizi temsil edecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak ANALİG Basketbol Kız Takımımız ve Antrenörümüz Ömer Faruk Bilge tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.