SPORTİF YETENEK TARAMASIEĞİTİMLERİ BAŞLADI

İlimizden 341 çocuğumuz Türkiye çapında 45 bin öğrenci içerisinde ilk %10’luk dilime girmeyi başardı. 341 öğrencimiz için eğitim programı başladı.

19 TEMMUZ 2018 / Bahadır KODALOĞLU

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin birinci aşama test ölçümleri ilimizde tamamlandı.

İl genelinde 3 bin 661 3. Sınıf öğrencisi Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında yetenek taramasından geçirildi. Bakanlığımız Spor Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda 1. aşamada ilimizden seçilen öğrenci listesi belirlendi. Bu kapsamda il genelinde 3 bin 661 öğrenciden 341 çocuğumuz Türkiye çapında 45 bin öğrenci içerisinde ilk %10’luk dilime girmeyi başardı.

Türkiye genelinde taranan toplam 450 bin  içerisinde ilk 45 bin öğrenci belirlendi. Bu öğrenciler içerisine 341 öğrenci ile dahil olmayı başaran ilimiz, nüfus yoğunluğuna bakıldığında başarı kaydetti.

Geleceğin milli takım sporcularının kazanılacağı, olimpiyat düzeyinde sporcuların yetiştirilmesinin planlandığı bu büyük projenin ikinci aşama çalışma programı da belirlendi. Çalışma programı belli oldu. Bu kapsamda Spor Şube Müdür Vekili Musa Karaman başkanlığında velilere bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

EĞİTİMLER BAŞLADI

341 öğrenci için özel çalışma yürütülecek. Proje eğitim çalışmaları 18 Temmuz 2018 Çarşamba günü başladı. Eğitim Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada üç gün ve sekiz hafta süresinde uygulanacak. Çalışmaların adresi ise 6 Mart Spor Salonu.

Listede yer almayan çocuklarımız ise Yaz Spor Okullarımıza yönlendirilecek.

Listede ismi olan öğrenci velilerimiz 0 246 218 41 60 / 120 nolu telefonu arayarak detaylar hakkında bilgi alabilirler.

YETENEK TARAMASI İSİM LİSTESİ