İl Müdürlüğümüz Basketbol İl Temsilciliği tarafından ilimizde basketbol hakemlik veya masa görevlisi olmak isteyenler için basketbol aday hakem ve masa görevlisi kursu açılacak.

İlimizde 22-24 Kasım 2018 tarihleri arasında hakem ve masa görevlilerine yönelik temel hakem kursu açılacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Toplantı salonunda yapılacak kurslar için başvurular Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yapılacak.

SON BAŞVURU TARİHİ: 18 KASIM 2018 PAZAR

ADAY HAKEM KURS VE SINAVLARINA KATILMAK İSTEYENLERDE ARANAN ŞARTLAR ŞÖYLE ;

a. T. C. vatandaşı olmak,

b. En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

c. 30 yaşından büyük olmamak,

(Sözleşmeli liglerde yer almış veya herhangi bir kategoride milli olmuş basketbolcular ile en az beş (5) yıl süreyle lisanslı olarak basketbol oynamış olanlarda yaş şartı aranmaz.)

d. Sağlık durumunun hakemlik yapmaya elverişli olduğunu doktor raporu ile belgelemiş olmak,

e. Yüz kızartıcı bir suçtan veya şike ve teşvik primi suçlarından hükümlü olmamak ve herhangi bir suçtan dolayı resmi kurumların disiplin/ceza kurullarından bir defada toplam altı ( 6) aydan daha fazla ceza almamış olmak,

MASA GÖREVLİSİ KURS VE SINAVLARINA KATILMAK İSTEYENLERDE ARANAN ŞARTLAR ŞÖYLE ;

a. T. C. Vatandaşı olmak,

b. En az lise veya dengi okul öğrencisi veya mezunu olmak,

c. 17 yaşından küçük olmamak,

d. Yüz kızartıcı bir suçtan veya şike ve teşvik primi suçlarından hükümlü olmamak ve herhangi bir suçtan dolayı resmi kurumların disiplin/ceza kurullarından bir defada toplam altı (6) aydan daha fazla ceza almamış olmak,

İLETİŞİM :

İl Temsilcisi Murat Sağlamer 0532 514 3101

Burak M.Demirtaş 0554 862 4860

Hakan Yiğit 0507 725 2346