“YÜZME BİLMEYEN KALMASIN”

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın’’ projesi ilimizde start aldı.

21 KASIM 2018 / Bahadır KODALOĞLU
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci 100 Günlük İcraat Programının sonuna kadar yaklaşık 100 bin çocuğa yüzme öğretilmesi hedeflenen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın’’ projesi ilimizde hayata geçiriliyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ve öğrencilerimizin Beden Eğitimi ve Oyun dersini yüzme öğrenerek değerlendirmelerini amaçlayan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi Tahsin Bilginer Yüzme Havuzunda başladı.

Proje kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yüzme antrenörleri nezaretinde ilimizde bulunan İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yüzme dersleri veriliyor. Proje 1’er aylık periyotlarda ve 3 dönem halinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

İlimizde start alan proje çalışmasını yerinde inceleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi için hayata geçirilen bu projede tüm ilkokul 3. ve 4.  sınıflarda eğitim gören yaklaşık 1.500 öğrencinin yüzme eğitimi alacağını söyledi.