Atletizm Federasyon Başkanlığının faaliyet programında yer alan Atletizmi Geliştirme Projesi (AGP) Grup müsabakalarının bir ayağı ilimizde yapıldı. Farklı illerden 100’ya yakın sporcunun katıldığı müsabakalarda ilimiz sporcuları önemli dereceler elde etti.

Isparta, Atletizm Federasyonu 2018-2019 faaliyet programında olan ve Türk atletizminin tabana yayılmasını sağlayan Atletizmi Geliştirme Projesi grup müsabakaları ev sahipliği yaptı.

Grup yarışmaları 29 Mart 2019 Cuma günü Süleyman Demirel Üniversitesi Botanik Parkında gerçekleştirildi.  Saat 10:30’da start alan grup müsabakalarına Isparta’nın da aralarında bulundu farkıl illerden 100’ye yakın sporcu katıldı.

Grup müsabakaları Küçük kız-erkekler, yıldız kız-erkekler kategorilerinde yapıldı. Nefes kesen yarışlarda küçük atletler 1500 metrede, yıldızlar ise 2000 metrede dereceye girmek için yoğun bir mücadele sergiledi.

Ispartalı atletlerde performanslarıyla göz doldururken, dereceye giren takım ve sporcular ödüllendirildi. Kürsüye çıkma başarısı gösteren takım ve sporculara madalya ve kupaları törenle takdim edildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek ise dereceye giren takım ve sporcuları tebrik ederek, final müsabakalarında başarılar diledi. 

Final yarışlarına dereceye giren ilk iki takım katılacak. Ferdi de ise ilk üç final vize aldı. Final heyecanı ise 28 Nisan Sakarya’da yaşanacak.

SONUÇLAR

**2005-2006 KIZLAR

FERDİ

1.Pınar Karakoç (Afyonkarahisar)

2.Zahide Karahancer (Konya)

3.Nurgül Kaya (Konya)

TAKIM SIRALAMASI

1.Afyonkarahisar

2.Konya

3.Antalya

**2005-2006 ERKEKLER

FERDİ

1. Mevlüt Can Karaboyalı (Isparta)

2.Doğan Çıtanak (Isparta)

3.Fırat Söyle (Konya)

TAKIM SIRALAMASI

1.Isparta

2.Konya

3.Afyonkarahisar

**2007-2008 KIZLAR

Ferdi

1.Kumsal Aleyna Çağlayan (Antalya)

2.Ece Ceylin Çetin (Isparta) 

3.Belinay Akbaş (Isparta)

TAKIM SIRALAMASI

1.Afyonkarahisar

2.Antalya

3.Isparta

**2007-2008 ERKEKLER

FERDİ

1.Adem Samet Iltır (Isparta)

2.Yiğit Alp Şen (Isparta)

3.Berk Köse (Isparta)

TAKIM SIRALAMASI

1.Isparta

2.Antalya

3.Konya

İL MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET 

Grup yarışmalarında derece elde eden Gelendost Avşar Ortaokulu sporcuları ve okul idarecileri İl Müdürümüz Murat Gevrek'i ziyaret etti. 
Sporcularla sohbet eden İl Müdürü Murat Gevrek, her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.