Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018-2019 sezonu faaliyet programı kapsamında düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Türkiye Şampiyonası 19-21 Nisan 2019 tarihleri arasında Bilecik’te gerçekleştirildi.

ANALİG finallerine ilimizden 1 idareci, 2 antrenör, 9 erkek sporcu ve 1 bayan sporcu olmak üzere 13 kişilik bir kafile katıldı.

ANALİG’te ilk 5 derecenin puanlamada yer aldığı yarışmalar sonucunda Yusuf Tuğra Dutkuner Türkiye üçüncüsü, Kadir Yıldırım Türkiye üçüncüsü ve Ali Osman Mir Türkiye beşincisi oldu.

ALEYNA TURP TÜRKİYE İKİNCİSİ

Yalvaç Belediyesi sporcumuz Aleyna Turp grup elemelerinde ve yarı finalde şampiyon olmuş ve finale adını yazdırmıştı. Türkiye Finalllerinde zorlu müsabakalar sonucunda finale kadar çıkan sporcumuz Aleyna Turp final karşılaşmasında 1-0 mağlubiyet sonrası Türkiye ikincisi oldu.

Karate branşında bu sezon elde edilen başarılar spor camiasında mutluluk yaşattı.

İl Müdürü Murat Gevrek, Türkiye derecesi yapan sporcularımız, Türkiye ikincisi olan sporcumuz Aleyna Turp ve Yalvaç Belediyesi antrenörü Murat Şakir Demiral’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

İl Müdürü Murat Gevrek, Türkiye finallerine katılma başarısı gösteren sporculara, başarıda emeği geçen antrenör, beden eğitim öğretmenlerimize ve İl Temsilcimiz Kadir Karataş’a da ayrıca tebrik ederek, kutladı.