Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu Kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden  gönül’e dolaşmasının ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 100.  yıldönümünde; Milletimizin o gün taşıdığı heyecan ve coşkuyla sizleri saygıyla selamlıyorum. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkıp  İstiklal Mücadelemizi ateşleyişini temsil eden 19 Mayıs, aynı zamanda bir milletin yeniden diriliş destanının da sarsılmaz bir hatırasıdır. Mustafa Kemal'in 100 yıl önce Samsun'da yakmış olduğu bağımsızlık ateşi, milletimizin cesaret ve özgüveni ile birleşerek Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu müjdelemiştir
O gün malını, canını, bütün varlığını vatanının kurtuluşu için siper eden ecdadımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, bu mücadele uğruna şehit düşmüş bütün istiklal kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle yâd ediyoruz.
Gazi Mustafa Kemal tarafından Türk Gençliğine armağan edilen bu değerli emaneti korumak gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur.
Türk gençliği ecdadından aldığı ilhamla Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahiptir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıldönümü yaklaşırken ülkemizin demokratik standartlarının gelişmesi ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine doğru hızla ilerlemesi için Türk Gençliği üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirecektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin istiklâlinde gençlerin cephenin en ön saflarında verdiği kararlı ve cansiperane mücadelenin, İstikbal mücadelemize de ışık tuttuğuna inanıyoruz. 
Bu sebepten 19 Mayıs'ı anmaktan ziyade 19 Mayıs ruhunu anlamayı daha çok önemsemeliyiz.
Tarihi şan ve şerefle yoğrulmuş bir milletin evlatları olarak sizlere güveniyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, hepinizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. 
Saygılarımla.
Murat GEVREK
Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü