Bilindiği üzere 2018 yılından bu yana gençlerin ruh sağlığının korunması ve psikolojik dayanıklılığının artırılması için kurumlar arası iş birliğini güçlendirmek amacıyla ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde farkındalık ve önleme· çalışmaları yürütülüyor.

2022 yılında kurumlar arası iş birliği ile öncelikli olarak İl Müdürlüğümüze bağlı öğrenci yurtlarında kalan üniversite öğrencileri olmak üzere tüm üniversite öğrencilerinin iyilik halini güçlendirmek amacıyla 81 ilimizde ortak bir çalışma yapılıyor.

2023 yılında da Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu;

Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile iş birliği halinde “GENÇLE ÇALIŞMAK” konulu eğitimlerin tüm yurt personeline verilmesi,

“GÜÇ SENDE, BİZ DE YANINDA” söyleşi ve tanıtım programı kapsamında “KENDİME İYİ BAK” sloganıyla söyleşi yapılması,

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü 2023 yılı teması “Ruh Sağlığı Evrensel Bir İnsan Hakkıdır” sloganı kullanılarak etkinliklerin gerçekleştirilmesi kapsamında;

Üniversite tanıtım günlerinde tüm kamu kurum ve kuruluşları, belediye ve sivil toplum kuruluşları tarafından 11-12-13 Ekim 2023 tarihlerinde, Süleyman Demirel Üniversitesi 19 Mayıs Açık Hava Tiyatrosu ve Öğrenci Meydanında, Gençlerin iyilik halini ve ruh sağlığını güçlendirme çalışmaları için etkinlikler yapılacak, fuaye alanı ve stant kurulacaktır. Tüm gençlerimizi stantlarımıza bekliyoruz. Psikososyal destek için Sağlık Bakanlığının üniversite öğrencileri için hazırlamış olduğu rehbere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

REHBER İÇİN TIKLAYINIZ.