19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Işıkkent Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programı görsel şölen havasında geçti.

15 MAYIS GENÇLİK HAFTASI AÇILIŞ TÖRENİ

Isparta Tren Garından başlayan yürüyüş 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında sona erdi. İl Müdürümüz Mahmut Danayiyen’in Atatürk Anıtına çelek sunumunun ardından Halk Oyunları gösterisi ve sergi ile program sona erdi.

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. İl Müdürümüz Mahmut Danayiyen’in Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından Işıkkent Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte okunmasının ardından İl Müdürümüz Mahmut Danayiyen günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. İl Müdürümüz Mahmut Danayiyen konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde millet olarak başlattığımız kurtuluş mücadelesinin, yaktığımız bağımsızlık meşalesinin 105. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs, aziz milletimizin yeniden dirilişinin, ayağa kalkışının; esarete, teslimiyete ve mandaya karşı bağımsızlık mücadelesinin başladığı gündür.

19 Mayıs, “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!” diyen kahraman ecdadımızın işgalcilere verdiği büyük bir cevaptır.

Vatanına, istiklaline, milli ve manevi değerlerine uzanan tehditlere canı pahasına karşı koyan aziz milletimiz, Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi ile genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle tek vücut olarak birbirine kenetlenmiş, bu var oluş mücadelesini yedi düvele karşı kazanılan büyük zaferle taçlandırmıştır.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Öyle ki Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” diyerek bu büyük mirası gençlere emanet etmiştir.

Atatürk’ün her konuda güvendiği ve bugünü bayram olarak armağan ettiği Türk Gençliği, ecdadımızın büyük kahramanlıklar ve fedakarlıklar sonucu bağımsız kılarak bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi, ecdadının güvenine layık olarak şanlı tarihimizden aldıkları güç ve ilham ile her alanda çok daha ileri noktalara taşıyacaklarına olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşı’mızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor, Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından İl Müdürlüğümüz ve Spor Lisesi’nin hazırladığı gösteri programına geçildi. Görsel şölen havasında geçen gösteri programı göz doldurdu.