Bugün, Türk milletinin büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü. Bu özel günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine kucak açan bir liderdi. O, bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla dolu bir önder olarak, milletimizi çağdaş, demokratik, laik bir devlet ile buluşturdu. Onun öncülüğünde yürütülen kahramanlık dolu mücadele, Türk milletinin tarih sahnesindeki onurlu duruşunu tüm dünyaya göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize mirası olan cumhuriyet değerlerine sahip çıkma ve bu değerleri daha da ileri taşıma sorumluluğunu bir kez daha hatırlıyoruz. O'nun aziz hatırasını yaşatmak, birlik ve beraberlik içinde, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıma kararlılığımızı ifade ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi bugün de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yürümek, onun çizdiği yolda ilerlemek, bizlere düşen en önemli görevdir. Onun ilkeleri, bugün daha fazla rehberlik ediyor. Birbirimize kenetlenerek, sevgi, saygı, hoşgörü ve adaletle dolu bir Türkiye için el birliğiyle çalışmalıyız.

Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, emanet ettikleri Cumhuriyet'i daha da ileriye taşıma sözü veriyoruz.